Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 r.

1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 oraz nowo powstałej Szkole Podstawowej nr 2.
Po raz pierwszy progi szkolne przekroczyły dzieci siedmioletnie, które, trzymając w rękach olbrzymie rogi obfitości, czyli popularne tyty, w towarzystwie przejętych rodziców, z niecierpliwością czekały na dźwięk pierwszego dzwonka.

Po uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klas II i III gimnazjum, pod opieką pana Dominika Stolki, wszystkich zebranych - pierwszaków, uczniów nowo otwartej klasy II, rodziców i nauczycieli - powitała pani dyrektor Izabela Bubalik, życząc powodzenia w szkolnych zmaganiach.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek, a na dzieci szereg atrakcji - zabawy i gry z wychowawcami - p.Ewą Baranowicz i p.Elżbietą Nurek oraz innymi nauczycielami.

Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia i można było wrócić do domu, aby po raz pierwszy w życiu spakować tornister. /E.Baranowicz/