Aktualności roku szkolnego 2008/2009:

Uczniowie ZSO nr 1 w Ravensburgu (Niemcy)

W sierpniu 2009 r. uczniowie naszego liceum, spędzili tydzień w niemieckim Ravensburgu, tuż nad jeziorem Bodeńskim, reprezentując Polskę w europejskim projekcie „Deutsche Minderheiten in Europa- ICH CHECK EUROPA”...

Wycieczka w Beskidy

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas Ia, IIa, IIIa, IIIb i IIIe wyruszyli na Rajd Górski. Zwiedziliśmy zapory w Międzybrodziu Bialskim i Żywieckim. Zapoznaliśmy się ze sposobem działania elektrowni szczytowo-pompowej...

Dzień Dziecka w SP 42

Z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 42. Nasi gimnazjaliści pomagali młodszym kolegom wykonać biżuterię, własny portret, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Shrekiem i Fioną.

Młodzieżowe Wybory Parlamentarne'2009

29 maja 2009 r. pod hasłem "Młodzi głosują" odbyły się w naszej szkole kolejne Młodzieżowe Wybory Parlamentarne. Frekwencja wyniosła 75%, a wyniki szkolnych wyborów przedstawiają się następująco...

Parada Schumana w Warszawie

W Paradzie Schumana, która odbyła się 9 maja 2009 r. w Warszawie udział wzięło blisko 10 tysięcy osób z całej Polski, w tym i nasi uczniowie. Gościem honorowym był Premier Tadeusz Mazowiecki...

"My i świat, który nas otacza" - program czytelniczo-edykacyjny

W naszej bibliotece szkolnej od 2 marca realizowany jest program czytelniczo-edukacyjny z elementami profilaktyki "My i świat, który nas otacza", oparty na twórczości m.in. Małgorzaty Musierowicz. Program prowadzi p.Magdalena Kroczek, uczestniczą w nim...

Wojewódzki Konkurs Literacki i Poetycki poświęcony twórczości J.Słowackiego

29 kwietnia 2009 r. w ZSTiO w Chorzowie nasza drużyna w składzie Agnieszka Barnaś, Dominika Orzeszyna i Agnieszka Siudak zdobyła III miejsce w konkursie literackim poświęconym twórczości Juliusza Słowackiego.

Pożegnanie klas maturalnych - 24 kwietnia 2009 r.

Po trzech latach wypełnionych godzinami spędzonymi nad książką, pochłonięci zajęciami szkolnymi, rywalizacją sportową, wycieczkami przychodzi pora by przystąpić do egzaminu maturalnego i podjąć decyzję - dokonać wyboru, na najbliższą przyszłość...

Egzamin gimnazjalny - 22-24 kwietnia 2009 r.

Dzień otwarty w ZSO nr 1

3 kwietnia 2009 r. w ramach Dnia Otwartego naszej szkoły odwiedzili nas uczniowie klas VI Szkół Podstawowych nr 9 i 42 oraz klasy III Gimnazjum nr 4. Goście mogli zwiedzać wraz z "przewodnikami" najciekawsze zakątki ZSO nr 1.

"Studium rysunku roślin ozdobnych" - wycieczka do palmiarni w Gliwicach

Mistrz Sudoku'2009

12.02.2009 r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu „Mistrz Sudoku 2009” organizowanego przez Gimnazjum nr 13 w Bytomiu. W konkursie wzięło udział 34 naszych gimnazjalistów. Jeden z nich, Kacper Nowakowski z klasy 1c, zakwalifikował się do finału (3 marca). Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nowe prace plastyczne w segmencie E

W okresie ferii zimowych uczniowie klasy plastycznej: Weronika Fejdasz, Dorota Kiepuszewska, Katarzyna Kowalska, Małgorzata Niestrój i Joanna Rulewska pod opieką mgr Jolanty Krysińskiej wykonali nowe rysunki na parterze w segmencie E naszej szkoły.

Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych stał się dla uczniów bytomskich szkół ponadgimnazjalnych okazją do sprawdzenia swojej wiedzy.

Jasełka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

18 grudnia 2008 r. nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Jolanty Nanckiej i Renaty Ungier przedstawili jasełka. Do współpracy zaprosiliśmy przedszkolaków (naszych sąsiadów) oraz uczennice bytomskich szkół.

Święty Mikołaj z wizytą u małych pacjentów Szpitala nr 2

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy II A liceum pod opieką pani Zuzanny Kulik i Joanny Nowak-Rusockiej odwiedzili małych pacjentów przebywających na Oddziale Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Roberta Wojsyka

Program profilaktyczno-edukacyjny "Zanim powiesz TAK"

W dniu 8.11.2008 r. odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego "Zanim powiesz TAK", przygotowanego przez pedagoga szkolnego - Justynę Karpińską-Mertas i nauczyciela religii Jolantę Nancką.

Uroczyste obchody "Roku Zbigniewa Herberta"

Dnia 3.11.2008 r. odbyły się uroczyste obchody "Roku Zbigniewa Herberta". Uczniowie klas III gimnazjum oraz klas licealnych ucznestniczyli w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez maturzystki, których celem było przybliżenie życia i twórczości niezwykłego poety.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony bohater literacki"

25 października 2008 r. uczniowie naszego gimnazjum Aneta Pawełczyk i Mateusz Rogowski zdobyli wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Mój ulubiony bohater literacki.

Jesteśmy Mistrzami Bytomia w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych

V Piknik Malarski "Sielskie Klimaty'2008"

VII Bytomski Rajd Promienisty

W dniu 22.09.2008 r. nasi uczniowie wzięli udział w VII Rajdzie Promienistym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, organizowanym przez Urząd Miejski w Bytomiu. Nasza grupa pokonała odcinek Zdów-Bobolice-Mirów, zapoznając się z historią i niezwykłością tych stron...

zso1@zso1.bytom.pl