• Tydzień patriotyczny w naszej szkole...

10 listopada 2022 r.

Początek listopada przyniósł różnorodne działania poświęcone naszej Ojczyźnie. Zaczęliśmy od przygotowań do udziału w Niepodległościowej Grze Terenowej, poprzez utrwalenie wiadomości związanych z historią, kulturą i tradycjami naszego kraju. Każdy zespół przygotował kokardy narodowe, a klasy 1-3 również utwory literackie. Gra została przeprowadzona na trzech poziomach edukacyjnych, w atmosferze dobrej zabawy. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie wykazywali się min. znajomością polskich symboli narodowych, pieśni patriotycznych, legend, biografii postaci związanych z walką o niepodległość, umiejętnością posługiwania się mapą, zwinnością i zręcznością.

W czwartek przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez pracowników i uczniów, którzy wspólnie świętowali 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

#SzkołaDoHymnu /Aleksandra Jasicka/