• Oskar Topór z II miejscem w Konkursie Młodych Talentów...

26 kwietnia 2022 r.

26 kwietnia w Centrum Kultury Śląskiej odbył się VIII Miejski Wokalno-Muzyczny Festiwal Młodych Talentów w Świętochłowicach. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Świętochłowic Daniel Beger. W tegorocznej edycji zaprezentowało się 8 zespołów i duetów, 17 uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej, 6 przedstawicieli klas 5-8 szkoły podstawowej oraz 2 reprezentantów liceum. Wszystkich wykonawców oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli:
    - p. Małgorzata Panek - instruktorka wokalno- instrumentalna Działu Edukacji Kulturalnej katowickiego Pałacu Młodzieży
    - p. Grzegorz Mierzwiński - dyrygent Orkiestry Symfonicznej KWK „Staszic” oraz wieloletni muzyk Opery Śląskiej w Bytomiu
    - p. Krzysztof Kulbicki - specjalista do spraw Obserwatorium Kultury Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowic.

II miejsce zdobył Oskar Topór, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu (opiekun p. Małgorzata Kuś). Oskar zaprezentował swoje umiejętności wokalne w piosence Karin Stanek "Autostop". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. /Małgorzata Kuś/