• Dzień sportu...

25 kwietnia 2022 r.

25 kwietnia 2022 r. odbyły się Szkolne Igrzyska Olimpijskie. W pięknej oprawie symboli olimpijskich – znicza, flagi, hymnu – uczniowie przyswajali ideę szlachetnej rywalizacji i zasady fair play.
    Wszyscy bawili się świetnie, było to wielkie, radosne, szkolne święto – sportu i młodości.
    Nie zabrakło oczywiście prawdziwego podium i medali. Choć uczestnicy wiedzieli, że najważniejszy jest udział w czystej, sportowej walce, to dawali z siebie wszystko, żeby jednak stanąć na najwyższym stopniu podium.
    W klasach 1-3 złote medale otrzymali uczniowie, którzy wykonali wszystkie sportowe zadania. Ich radość była ogromna, a medale jeszcze przez kilka dni zdobiły ich szyje.
    W klasach 4-8 uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach. Najlepsi sportowcy stanęli na podium i otrzymali złote, srebrne i brązowe medale.
    Były też specjalne nagrody dla najlepszych szkolnych olimpijczyków. Wieńcami, jak w dawnej Olimpii, zostali uhonorowani: Marysia z klasy 8B i Ksawery z klasy 6B. Serdecznie gratulujemy!!! /Czesława Albrycht, Mateusz Róża/