• "Pluszowy Tydzień"...

26 listopada 2021 r.

W dniach 22 - 26 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Pluszowy Tydzień. W związku z tym przemiłym świętem uczennice i uczniowie brali udział w różnorodnych działaniach tematycznych. W tych dniach dzieci wykonywały na świetlicy prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Powstały oryginalne misie z liści jesiennych, rzeźby przestrzenne z szyszek oraz niedźwiadki pokryte ziarnami.
    Odbyły się także warsztaty rzemieślnicze, podczas których tworzono misiowe magnesy na lodówkę.
    Pasjonaci fotografii mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym "Co robi mój miś, gdy jestem w szkole?".

W ramach Dnia Pluszowego Misia zorganizowano coroczną akcję charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. We współpracy ze Świąteczną Łapą zbieramy karmę i akcesoria (koce, artykuły chemiczne, obroże, smycze, miseczki...) dla podopiecznych śląskich schronisk. Akcja trwa do 6 grudnia - zachęcamy serdecznie do przynoszenia darów.

/Joanna Nowak-Rusocka/