• Za nami 6 edycja akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci”

18 czerwca 2021 r.

18 czerwca był wyjątkowy - gorące powietrze, gorące serca i mnóstwo wzruszeń. Wśród Darczyńców cały przekrój - od przedszkolaków po osoby starze. Dla podopiecznych Fundacji Przyjaźni WeGirls włosy oddawały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Charytatywnie pracowali niesamowici fryzjerzy - pani Magdalena Janik i Dominika Duljasz z salonu Catley w Bytomiu-Szombierkach, Fryzjer w podróży- Tomasz Szabelka oraz Maciej Johna ze studia Szabelka Natural Cut Team w Chorzowie. Głębokie ukłony dla ich pracy i wielkiego talentu.
    Dziękuję również panu wiceprezydentowi Adamowi Frasowi oraz Urzędowi Miejskiemu w Bytomiu za wsparcie.
    Na horyzoncie tych działań są maluchy, które chorują i cierpią. Jak wiemy - nawet w tych trudnych chwilach wygląd ma ogromne znaczenie, choćby dla poprawy samopoczucia.
    W ciągu tych sześciu lat ponad stu (!) uczestników naszej akcji podzieliło się w geście przyjaźni swoimi włosami, dając małym pacjentom odrobinę normalności.
    Pamiętajcie, włosy przez cały rok można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu, na ul. Arki Bożka 21 lub wysyłać je bezpośrednio do fundacji. /tekst i wybór zdjęć: Ewa Milne/