• Z wizytą w Galerii-Pracowni "Stalowe Anioły"...

  12 grudnia 2019 r.

  „Stalowe Anioły” to pracownia i zarazem galeria. Na ścianach wiszą piękne obrazy, grafiki, zdjęcia, które można podziwiać i zakupić. Gospodarze chętnie przybliżą sylwetki autorów prac oraz techniki wykonania. Na półkach znajduje się kolekcja wyjątkowych przedmiotów sztuki użytkowej i dekoracyjnej, wykonywanych ręcznie w pracowniach rzemieślniczych z całej Polski, ale również na miejscu w galerii. Szczególnie bogata kolekcja aniołów.
  Te piękne przedmioty jak i obrazy mogła podziwiać kolejna grupa artystów (Beata, Kacper, Bartosz z kl. 6B, Alex i Patryk z kl. 5D, Oskar z kl. 7B, Zuzia z kl. 5A, Ksawery z kl. 4B oraz Kamil z kl. 8A) która pod opieką pani Moniki Jerominek i Joanny Born-Pilsyk wzięła udział w warsztatach twórczych z mozaiki.
  Uczniowie w anturażu galerii, przy wspólnym stole, w miłej atmosferze pod okiem instruktorów, nauczyli się własnoręcznie wykonać mozaikę. Kolejne kwiatowe mozaiki, które powstały podczas warsztatów zostaną wmurowane w ścianę obiektu Bytomskiego Centrum Kultury. Jest to wspólny projekt realizowany przez galerię oraz BCK.

  Dziękujemy pani Magdalenie Wichrowskiej właścicielce galerii, za otwarte drzwi do pracowni w której można podziwiać prace różnych twórców, obserwować jak powstają dzieła, ale przede wszystkim samemu tworzyć. /Joanna Born-Pilsyk/


  Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu