• Dzień Pluszowego Misia...

25 listopada 2019 r.

Znowu było wesoło i pluszowo w naszej szkole!
    Jak co roku 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym wszystko, co robiliśmy na zajęciach wiązało się z postacią misia, niedźwiadka lub niedźwiedzia. Klasy I-III tworzyły swojego klasowego misia-figurkę. Uczniowie mogli wykorzystać różne materiały i techniki plastyczne. Nadali także swojemu misiowi imię, gdyż Ich przyjaciel zamieszkał na stałe w klasie :)
    Klasy IV i V z pociętych kawałków układały obrazek przedstawiający misia. Naklejali gotowy rysunek na arkusz papieru, pokolorowali go i również nadawali imię swojemu przyjacielowi.
    Klasy VI-VIII miały za zadanie redagować klasową krzyżówkę, której hasło brzmiało: „DZIEŃ MISIA”. Układali pytania tak, aby wiązały się z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia obchodzonym 25 listopada. Nie wpisywali odpowiedzi do gotowej krzyżówki, gdyż to będzie zadanie dla koleżanek i kolegów. Krzyżówki gotowe do rozwiązywania w wolnej chwili zdobią korytarze szkolne jako forma umysłowej przerwy :)

Na lekcjach 3 i 4 uczniowie i uczennice mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Misiowej foto-budce, a młodsze dzieci miały do dyspozycji ogromne kolorowanki podłogowe. Wszyscy chętnie brali udział w konkursie fotograficznym: „Zgadnij czyj to miś” i próbowali odgadnąć, kto jest na zdjęciu z dzieciństwa, a były to nauczycielki wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami :) Zadanie nie było łatwe, ale przysporzyło wiele radości. Poza tym wszystkie dzieci przebrane za misie zostały uwiecznione na zdjęciach indywidualnych, które zostaną zamieszczone w galerii na szkolnym FB. Głosować na najpiękniejszy strój misiowy można w dniach 25.11. - 29.11.2019 r. Czekamy Na Wasze głosy!

Całość imprezy uświetniała wystawa zdjęć konkursowych „Mój pluszowy przyjaciel”. Prace dzieci można podziwiać do końca tygodnia w holu przy wejściu do szkoły. Serdecznie zapraszamy! Laureatów konkursów ogłosimy podczas Dnia Regionu w dniu 4 grudnia 2019 r. Święto Pluszowego Misia miało także imprezy towarzyszące, takie jak:

• „Zrób swojego misia” - Warsztaty z firmą Grajfka (8.11.2019 r.);
    • Tydzień z misiem na świetlicy – warsztaty tworzenia misiów z papieru i nie tylko (wykorzystanie surowców wtórnych);
    • Warsztaty kulinarne, czyli pieczenie misiowych zdrowych ciasteczek;
    • Misiowe kino (seans filmowo-bajkowy z misiowym bohaterem);
    I tradycyjnie każdy mógł przynieść swojego pluszowego misia do szkoły, co uwieczniliśmy na zbiorowym zdjęciu z misiami:)
    25 listopada był dniem wesołym, miłym i pluszowym, jak każdy MIŚ! Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i zapraszamy za rok! /organizatorki: Ewa Baranowicz i Joanna Nowak-Rusocka
    wraz z pomocnymi nauczycielkami p.Małgorzatą Czyż-Przestańską, p.Anetą Dubik, p.Bogusławą Szymańską
    oraz z nauczycielkami wspomagającymi: p.Bronią, p.Małgosią, p.Wiolettą/