• Nasi absolwenci nagrodzeni w Międzynarodowym Festiwalu Rysowania...

    27 września 2019 r.

    W Zabrzu na hali MOSiR odbył się 22. Międzynarodowy Festiwal Rysowania – Zabrze 2019. Jest to do tej pory największa tego typu impreza na świecie. Przybyli rysownicy z całej Polski i z trzech krajów: Niemiec (Sangerhausen), Rosji (Kaliningrad) i Ukrainy (Równe). Nie zabrakło tam również reprezentantów z naszej szkoły.
    Przy dźwiękach muzyki granej na żywo, od godziny 10:00 do 15:00 rysowano z obserwacji postać ludzką (pozowało 100 modeli), każdy z uczestników mógł sobie spośród nich wybrać najbardziej dla siebie odpowiedniego. Konkurs odbył się w czerwcu zeszłego roku szkolnego, natomiast wystawa najlepszych rysunków, wręczenie nagród i katalogów (z reprodukcjami rysunków) odbyła się w piątek 27 września 2019 r. w Kopalni Sztuki w Zabrzu.

    Spośród ponad tysiąca prac, jury (wykładowcy z wyższych uczelni plastycznych) nagrodzili między innymi pracę Natalii Juranek z byłej kl. III a gimnazjum, której obraz zakwalifikował się do wystawy pokonkursowej. Natomiast nasza absolwentka Victoria Jastrzębska zdobyła II miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Brawo dziewczyny! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! /Joanna Born-Pilsyk/    Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu