"Bytom Zielenią Malowany"...

22 kwietnia 2016 r.

Uczniowie SP nr 2 i Gimnazjum nr 5 wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym pod hasłem "Bytom zielenią malowany", zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury nr 1 w Bytomiu z okazji Dnia Ziemi. Został on rozstrzygnięty 22 kwietnia w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. W konkursie wzięło udział osiemnaście bytomskich szkół. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim było zielone oblicze miasta. Spośród 160 prac jury wyłoniło najlepsze.  Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce i otrzymali wspaniałe nagrody z rąk Pani wiceprezydent Anety Latacz.

W kategorii klas od I do III szkół podstawowych przyznano dwa pierwsze miejsca, które trafiły do: Łucji Sklarek z SP nr 32 i Bartosza Ziołkowskiego z SP nr 2. Drugą nagrodę zdobyli ex aequo: Szymon Gryncewicz z SP nr 2 oraz Sebastian Dziób z SP nr 45. Z trzeciego miejsca cieszyli się: Aleksandra Węglowska z MDK nr 1 oraz Beata Niepsuj z SP nr 2. Jury przyznało też wyróżnienia. Odebrali je: Wiktoria Droś z SP nr 45 oraz uczniowie SP nr 2: Oskar Dziedzic, Oliwia Buczek i Jakub Kosiński.

W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Sokołowska z Gimnazjum nr 5, drugie miejsce przypadło w udziale Soni Sobczak, a trzecie – Patrycji Sorychcie. Obie laureatki są uczennicami Gimnazjum nr 5. Wyróżnienia wręczono: Zuzannie Krochmalskiej z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Sylwii Pakule z Gimnazjum nr 8, Weronice Szczepańczyk z Gimnazjum nr 10, Aleksandrze Stochli i Victorii Jastrzębskiej, uczennicom Gimnazjum nr 5.

Organizatorem tegorocznej edycji Dnia Ziemi był Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu i MDK nr 1.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! /Ewa Baranowicz/