Wyróżnienie dla Justyny Orlińskiej w konkursie plastycznym "Wielcy Polacy Skarbem Narodu"

11 czerwca 2014 r.

Dnia 16 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie nagród z konkursu plastycznego Wielcy Polacy Skarbem Narodu - „Był światłem ze Śląska, metronomem wszechświata” Wojciech Kilar.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy malarskiej zainspirowanej muzyką z popularnych filmów, m.in. „Pan Tadeusz”, „Dracula” i zawierającej elementy, pozwalające na jednoznaczne powiązanie ich z postacią Wojciecha Kilara lub wykonanie portretu kompozytora i jego związków z Katowicami i Częstochową.
Do konkursu przystąpili także uczniowie z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela plastyki Joanny Born-Pilsyk.

Szczęście uśmiechnęło się do Justyny Orlińskiej z kl. II a, która zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjaliści za portret Wojciech Kilara, w którym świetnie uchwyciła Jego podobieństwo.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, przystąpili do niego uczniowie z wielu miast, a nawet ze szkół plastycznych. Tym bardziej gratulujemy naszej uczennicy sukcesu i życzymy owocnej pracy twórczej.