Wystawa "Na granicy. Rzecz o czasach, ludziach i miejscach"

14 grudnia 2012 r.

W dniach 10 - 14 grudnia gościła w naszej szkole wystawa „Na granicy. Rzecz o czasach, ludziach i miejscach” przygotowana przez Dom Współpracy Polsko–Niemieckiej w Gliwicach (www.haus.pl). Wystawa w niezwykle atrakcyjny sposób przedstawiała skomplikowaną sytuację mieszkańców Górnego Śląska po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W ramach ekspozycji prezentowane były materialne i niematerialne pozostałości polsko-niemieckiej granicy na Górnym Śląsku (1922-1939). Uczniowie mogli zobaczyć także wyjątkowe dokumenty, archiwalne mapy oraz dziesiątki zdjęć, które do tej pory nie były pokazywane szerszej publiczności.

Serdecznie dziękujemy p.Bogusławie Szymańskiej za zorganizowanie wystawy w naszej szkole oraz Panom Konserwatorom, którzy przygotowali wystawę od strony technicznej.