Aktualności roku szkolnego 2010/2011:

Pożegnanie gimnazjalistów

Egzamin gimnazjalny - kl.III a wynik wyższy od średniej krajowej!

W kwietniowym egzaminie gimnazjalnym, podsumowującym naukę w Gimnazjum nr 5, podobnie jak w zeszłym roku, klasa III a uzyskała doskonały wynik, wyższy od średniej Bytomia, województwa śląskiego oraz kraju.

Promujemy się w Szkole Podstawowej nr 42

8 czerwca 2011 r. wybraliśmy się "po sąsiedzku" do Szkoły Podstawowej nr 42. Prezentacja zwyczajów, historii, kuchnii kraju pełniącego przewodnictwo w UE, czyli Węgier - to jedna z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla uczniów SP42...

Nasi piłkarze z IS wygrali turniej w Holandii!

Nasi młodzi piłkarze z klasy sportowej IS (rocznik 1994), prowadzeni przez trenera Rafała Lipińskiego, zajęli I miejsce w 28. Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim BouwMaat, rozegranym w Holandii w dniach 2-4 czerwca 2011 r.

Marcin Pyrchała zajął II miejsce w miejskim konkursie "Mistrz Sudoku"

29 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole I etap miejskiego konkursu „Mistrz Sudoku”. Z łamigłówkami najlepiej poradzili sobie: Marcin Pyrchała, Kacper Nowakowski oraz Paulina Grzesiak i tym samym zakwalifikowali się do finału konkursu. Marcin Pyrchała wywalczył w nim doskonałe II miejsce.

"Polska biega'2011 - I my też!"

13 maja 2011 r. w ramach akcji "Polska biega'2011" nasza szkoła zorganizowała I szkolny bieg "I my też!" na dystansie 2440 m (teren szkolny → osiedle Arki Bożka → Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Żabie Doły" → boisko szkolne).

III miejsce w Mistrzostwach Śląska Szkół w brydżu sportowym

16 kwietnia 2011 r. nasi szkolni brydżyści Karolina Grzegorzewicz i Paweł Batóg (kl.Ia) oraz Dominik Bednarek (kl.IIIa) wywalczyli III miejsce w III Mistrzostwach Śląska Szkół w punktacji międzyszkolnej szkół gimnazjalnych. Opiekunem grupy był nasz szkolny brydżysta p.Jerzy Matura.

Rekolekcje'2011

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne zorganizowane zostały w inny niż zwykle, sposób - młodzież nie była jedynie adresatem, ale i uczestnikiem cyklu spotkań. Szczególną sympatie młodzieży zdobyli prowadzący zajęcia kapłani z Wspólnoty św.Tymoteusza...

P.Kaczmarska i M.Synal finalistami konkursu "Ameryka Południowa"

W finale IV edycji Miejskiego Konkursu Geograficznego "Ameryka Południowa - poznajemy nieznane" reprezentująca naszą szkołę Patrycja Kaczmarska i Michał Synal (z kl.II A liceum) zajęli doskonałe IV miejsce.

Aneta Pawełczyk i "Bytomski Przedsiębiorca Jutra'2011"

21 marca 2011 r. w czasie uroczystej inauguracji "IV Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki", która odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu "Bytomski Przedsiębiorca Jutra".
II miejsce zdobyła uczennica klasy II A naszego liceum Aneta Pawełczyk.

Kolejny sukces naszego mistrza "Counter Strike'a"

9 marca 2011 r. uczeń naszego liceum - aktualny Wicemistrz Europy i Mistrz Polski w ESL Dominik Jażdż odniósł kolejny sukces - zajął I miejsce w Turnieju Wyższej Szkoły Technologii Informatycznej w Katowicach.

Miejski konkurs profilaktyczny „Każde pokolenie ma własny czas…”

9 lutego 2011 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród miejskiego konkursu profilaktycznego "Każde pokolenie ma własny czas...". Wśród laureatów znalazły się uczennice klasy II a naszej szkoły: Kinga Kobińska, Nadia Czudaj i Karolina Kusa.

Zmieniamy szatę graficzną naszej strony...

Jak już zauważyliście, postanowiliśmy odnowić szatę graficzną naszej strony.
Proces ten wymaga sporej pracy i czasu, dlatego też przez najbliższych kilka dni nie wszystkie podstrony będą aktywne, ale obiecujemy, że stan ten nie będzie trwał dłużej, niż to niezbędne...

Maturzystów "ostatki"...

Nieubłaganie zbliża się czas, kiedy kolejny rocznik naszych licealistów przystąpi do egzaminu dojrzałości. Nim to jednak nastąpi, nasi maturzyści, w zgodzie z wieloletnią tradycją, zorganizowali 5 stycznia 2011 r. "Dzień Maturzysty", a 8 stycznia - "Studniówkę".

"Mityng Barbórkowy" w brydżu sportowym

4 grudnia 2010 r. w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się Mityng Barbórkowy w brydżu sportowym (dla początkujących). Naszą szkołę reprezentowała Karolina Grzegorzewicz z kl. I a zajmując pierwsze miejsce. Opiekunem był nasz szkolny brydżysta p.Jerzy Matura.

"Sielskie klimaty'2010"

12 października w galerii ZSP w Katowicach odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej oraz uroczyste wręczenie nagród z wojewódzkiego konkursu: VII Pikniku malarskiego „Sielskie klimaty'2010”. Uczennica klasy plastycznej III e Agata Kowalska pod kierunkiem mgr Joanny Born-Pilsyk zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

"Dzień Języków Obcych'2010" w ZSO nr 1

Dzień 24.09.2010 r. upłynął w ZSO nr 1 pod znakiem gier i zabaw przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli okazję wykazać się umiejętnościami językowymi, wokalnymi oraz plastycznymi.

"Europejski Dzień bez Samochodu'2010"

22 września 2010 roku wybraliśmy się z p.Jolantą Nancką na coroczny rajd rowerowy po okolicach Bytomia. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Ola Pawlik, Nadia Czudaj, Patrycja Bajer, Rafał Grzesica oraz Adam Ficek...

Program "STOP!18" w ZSO nr 1

Nasza szkoła włączyła się w działania w ramach programu "STOP!18 – nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim”. We wrześniu wszyscy wychowawcy klas licealnych i gimnazjalnych przeprowadzili lekcję wychowawczą...