Aktualności roku szkolnego 2006/2007:

Wycieczka klasy plastycznej na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską

10 czerwca odbyła się wycieczka klasy Ie (plastycznej) na Jurę Krakowsko-Częstochowską - do Mirowa i Bobolic, połączona z pracą w plenerze oraz wypoczynkiem.

Klasa plastyczna z wizytą w Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom...

6 czerwca klasa plastyczna odwiedziła Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach z różnych dziedzin plastyki.

Specjalne Stypendium Prezydenta Miasta Bytomia dla Roberta Wojsyka

5 czerwca 2007 r. kolejny raz bytomscy uczniowie i studenci otrzymali Specjalne Stypendia Prezydenta Miasta Bytomia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, kulturalne, artystyczne i inne. W tym roku szkolnym wśród wyróżnionych jest uczeń naszego liceum Robert Wojsyk.

Nasi młodzi piłkarze...

Parada Schumana w Warszawie

12 maja 2007 r. uczniowie klas Ia i IIIa, zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim, uczestniczyli w Paradzie Schumana w Warszawie. Na euroentuzjastów, którze przeszli w korowodzie liczącym około trzech tysięcy osób - z Placu Bankowego na ulicę Nowy Świat...

III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym

W dniach 3-6 maja 2007 r. w Szamotułach (woj.wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. Uczennice naszego gimnazjum Sara Gumuła i Małgorzata Łuczak pod opieką p.Jerzego Matury zdobyły brązowy medal - III miejsce.

Wernisaż w galerii "Od Nowa 2"

18 kwietnia 2007 r. w galerii "Od Nowa 2" przy ul.Dworcowej odbył się drugi już wernisaż klas plastycznych. Uczniowie swoją wystawę nazwali "Uchwycone Piękno Młodych Artystów". Wernisaż swoją obecnością zaszczycili władze miasta, metodyk plastyki...

II miejsce w Konkursie Miniatur Teatralnych "Bytom w Historii i Legendzie"

Uczennice kółka teatralnego z klasy II a naszego Gimnazjum wzięły udział w konkursie Miniatur Teatralnych "Bytom w Historii i Legendzie" z przedstawieniem pod tytułem "Jak to ongiś bywało?". Dziewczyny zajęły II miejsce w kategorii gimnazjum.

Ala Stachurska najlepsza w Miejskim Konkursie "Stanisław Wyspiański"...

28 marca 2007 r. odbyło się rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Stanisław Wyspiański - wszechstronny twórca kultury polskiej". Najlepsza okazała się Ala Stachurska, a Karolina Bulsa otrzymała wyróżnienie.

Wyniki konkursu "Mój ulubiony bohater"

Pierwszego dnia wiosny - 21 marca 2007 r. ucnziowie klas plastycznych odebrali nagrody za udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim "Mój ulubiony bohater". Nasi uczniowie zdobyli II miejsce (Aneta Pawełczyk), III miejsce (Magdalena Nowak)...

Magda Samoszuk mistrzynią w brydżu sportowym

Na otwartych mistrzostwach województwa pomorskiego w brydżu sportowym nasza zawodniczka Magda Samoszuk, wraz z naszą absolwentką Anną Pełszyńską zajęły I miejsce, otrzymując Puchar Prezesa Słupskiego Towarzystwa Brydżowego.

Targi Edukacyjne

W dniach 12-13 marca i 18 kwietnia 2007 r. promowaliśmy się na targach edukacyjnych, zorganizowanych na Stroszku i w Radzionkowie. Opiekunami naszych licealistów - Anny Balcarek, Karoliny Klauza i Pawła Lewickiego byli...

Wizyta w Szkole Społecznej w Bytomiu

Dnia 27.02.2007r. uczniowie naszych klas plastycznych wraz z wychowawczynią mgr Joanną Born-Pilsyk udali się do Szkoły Społecznej w Bytomiu w celu zaprojektowania wnętrza korytarza szkolnego. Efekty pracy naszych uczniów widać na zdjęciach.

Warsztaty plastyczne dla uczniów klas szóstych

W naszej szkole gościliśmy uczniów klas VI na warsztatach plastycznych "U starożytnych greków i rzymian". Warsztaty zorganizowała klasa plastyczna Ie, która przygotowała scenki związane z mitologią grecką...

"Studniówka'2007" - Miasteczko Śląskie

Jasełka w naszej szkole

W dniu 22 grudnia 2006 r. w naszej szkole przedstawiane były Jasełka, które przygotowali uczniowie klas Ib, Ic, Ie i IIe pod opieką p.Jolanty Nanckiej.

Święty Mikołaj w naszej szkole

W ramach akcji "I ty możesz pomóc" została zorganizowana impreza choinkowa, podczas której 36 uczniów dostało paczki świateczne. Inicjatorem i organizatorem imprezy był pedagog szkolny p.Iwona Kotarska oraz Małgorzata Czyż...

Konkurs plastyczny "Samochód"

15 grudnia 2006 r. odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Samochód", organizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych im.G.Narutowicza w Bytomiu. Laureatami konkursu w kategorii plakat zostały Sara Mróz i Magdalena Komor.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy collage "Zabytki Europy"

14 grudnia 2006 r. w sali poselskiej bytomskiego Urzędu Miasta odbyło się rozdanie nagród w ramach konkursu na najlepszy collage "Zabytki Europy" dla uczniów szkół gimnazjalnych. W gronie laureatów znalazły się nasze uczennice - Ala Stachurska i Basia Wysocka.

konkurs "Mistrz Słowa" w ramach Roku Języka Polskiego w ZSO nr 1

W ramach obchodów Roku Języka Polskiego w ZSO nr 1 miał miejsce konkurs poprawności językowej "Mistrz Słowa". Po pierwszym etapie, który miał formę pisemną, zostało wyłonionych dwunastu finalistów...

Pokaz w Pałacu Młodzieży w Katowicach

5 grudnia klasa plastyczna odbyła wycieczkę do Pałacu Młodzieży im. Prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach. Odbył się tam pokaz zwierząt hodowlanych w pracowni biologicznej połączony z wykładem na ich temat.

Andrzejki'2006

30 listopada w szkolnej świetlicy odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla uczniów gimnazjum. Gośćmi specjalnymi była wróżka Rita G. i diabeł Paweł R. - absolwenci naszego LO, którzy witali uczestników i pilnowali, aby wróżby przebiegały prawidłowo.

Kiermasz ozdób świątecznych

23 listopada 2006 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Kolejna edycja kiermaszu odbędzie się 14 grudnia podczas konsultacji z rodzicami oraz 6-15 grudnia podczas przerw lekcyjnych.

Młodzieżowe Wybory Samorządowe'2006

7 listopada w ZSO nr 1 odbyły się prawybory głosowania na kandydatów na prezydenta Miasta Bytomia. Wybory poprzedzone zostały kampanią informacyjną na temat projektu edukacyjnego "Młodzi głosują" - Młodzieżowe Wybory Samorządowe 2006.

Opieka nad grobem Piotra Miętkiewicza

W dniu 31 października uczennice klasy II a naszego Gimnazjum porządkowały grób Prezydenta Miasta Bytomia Piotra Miętkiewicza, patrona szkoły, który znajduje się na cmentarzu Mater Dolorosa.

Wycieczka klasy plastycznej do Będzina

25 października odbyła się wycieczka klasy plastycznej do Muzeum Zagłębia w będzińskim zamku i pałacu. Wynikiem naszego wyjazdu są prace plenerowe oraz krótki film, nagrany podczas naszego pobytu.

Warsztaty z witrażu w MDK-u

20 października w MDK w Bytomiu odbyły się warsztaty z witrażu, w których uczestniczyła nasza klasa plastyczna. Na warsztatach poznaliśmy techniki wykonywania witraży... Witraż to cząstka niepowtarzalnego piękna – rodzącego się każdego dnia ...

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Maćka Idczaka

W środę 18 października w PSB w Bytomiu odbyła się uroczystosć wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym, wśród wyróżnionych jest uczeń naszego liceum Maciej Idczak.

Otwarcie sztucznej murawy na boisku Polonii

Dyrektor szkoły dr Iwona W.Grygiel oraz klasa piłkarska z wychowawcą mgr Bogusławą Szymańską i trenerem Mirosławem Smyłą, wzięła udział w otwarciu sztucznej murawy na boisku Polonii Bytom.

"Dzień Nauczyciela'2006"

13 października 2006 r. świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Po lekcjach nasi licealiści przygotowali pełną muzyki i humoru akademię. A potem odbył się długo oczekiwany mecz: Nauczyciele - klasa IB (piłkarska)...

Ala Stachurska laureatką konkursu "Pocztówki na szczęście i ..."

W ramach Bytomskiego Tygodnia Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży "Pozytywni" zorganizowane zostały liczne konkursy. W jednym z nich - "Pocztówki na szczęście i dobre życie" laureatką została Ala Stachurska z kl.IIe.

"Sielskie Klimaty'2006"

5 października 2006 r. w Skansenie na terenie WPKiW w Chorzowie odbył się III piknik malarski "Sielskie klimaty", w którym uczestniczyło ponad tysiąc uczniów ze szkół naszego regionu...

"Sprzątanie świata'2006"

15 września 2006 r. młodzież naszego gimnazjum i liceum wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata'2006". Zbiórkę śmieci tradycyjnie przeprowadzono na "Żabich Dołach". Opiekę nad uczniami sprawowali p.Justyna Starościak, Joanna Nowak-Rusocka oraz Tomasz Klarenbach.

zso1@zso1.bytom.pl